Fosforlu Kalem

Listeleme Şekli Izgara Liste

12 Ürün

sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
 1. Galaksi 10 lu Renkli Kalem SetiGalaksi 10 lu Renkli Kalem Seti
  Galaksi 10 lu Renkli Kalem Seti
  Değerlendirme:
  93%
  2
  149,00 ₺
 2. Tatlı Figürler 10'lu Renkli Kalem SetiTatlı Figürler 10'lu Renkli Kalem Seti
  Tatlı Figürler 10'lu Renkli Kalem Seti
  Değerlendirme:
  100%
  1
  Özel Fiyat 130,00 ₺ Normal fiyat 169,00 ₺
 3. Panda 10 lu Renkli Kalem SetiPanda 10 lu Renkli Kalem Seti
  Panda 10 lu Renkli Kalem Seti
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 130,00 ₺ Normal fiyat 169,00 ₺
 4. İnek Desen Renkli Jel Kalem 12'li Setİnek Desen Renkli Jel Kalem 12'li Set
  İnek Desen Renkli Jel Kalem 12'li Set
  Değerlendirme:
  94%
  8
  Özel Fiyat 130,00 ₺ Normal fiyat 149,00 ₺
 5. Zebra Mild Liner Bright Çift Taraflı İşaretleme Kalem SetiZebra Mild Liner Bright Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Zebra Mild Liner Bright Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 280,00 ₺ Normal fiyat 364,00 ₺
 6. Lolipop Pastel Renkler İşaretleyici Kalem 6'lı SetiLolipop Pastel Renkler İşaretleyici Kalem 6'lı Seti
  Lolipop Pastel Renkler İşaretleyici Kalem 6'lı Seti
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 65,00 ₺ Normal fiyat 84,00 ₺
 7. Zebra Mildliner Cool Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti Zebra Mildliner Cool Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Zebra Mildliner Cool Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 280,00 ₺ Normal fiyat 364,00 ₺
 8. ZEBRA JUSTFİT Fosforlu 5li Kalem SetZEBRA JUSTFİT Fosforlu 5li Kalem Set
  ZEBRA JUSTFİT Fosforlu 5li Kalem Set
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 280,00 ₺ Normal fiyat 364,00 ₺
 9. ZEBRA JUSTFİT Fosforlu 3lü Kalem SetZEBRA JUSTFİT Fosforlu 3lü Kalem Set
  ZEBRA JUSTFİT Fosforlu 3lü Kalem Set
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 187,00 ₺ Normal fiyat 240,00 ₺
 10. Zebra Justfit Fosforlu 5'li Kalem SetZebra Justfit Fosforlu 5'li Kalem Set
  Zebra Justfit Fosforlu 5'li Kalem Set
  Değerlendirme:
  0%
  0
  129,00 ₺
 11. Zebra Mildliner Warm Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti Zebra Mildliner Warm Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Zebra Mildliner Warm Çift Taraflı İşaretleme Kalem Seti
  Değerlendirme:
  0%
  0
  Özel Fiyat 280,00 ₺ Normal fiyat 364,00 ₺
Listeleme Şekli Izgara Liste

12 Ürün

sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

Her alanda sıkça tercih edilen fosforlu kalemler öğrencilerin vazgeçilmez ihtiyaçlarının başında yer alıyor. Okul, iş hayatında veya eğlence hayatınızda fosforlu kalemlerden yararlanabilirsiniz. Fosforlu kalem kullanmanın birçok avantajı bulunuyor. Örneğin fosforlu kalemler ile bir metinde vurgulamak istediğimiz veya daha sonra hatırlamak istediğimiz kısımları çizerek akılda kalıcılığı artırabiliriz.

Fosforlu Kalem Nedir?

Fosforlu kalemler; farklı renk, uç ve gövde seçenekleriyle eğitim veya ofis hayatında kitaplar, defterler ve metinlerde vurgulanmak istenen bölümü vurgulamaya yardımcı olan yazı aracıdır. Fosforlu kalemler yazının üzerinde renkli ve ışıltılı bir tabaka oluşturarak ilk başta gözden kaçırılması olası olan bölümlere dikkat çekilmesini sağlar. Ayrıca bu renkli kalemler yazının üzerine uygulandığında yazıyı kapatmaz aksine daha görünür hale getirir.  Fosforlu kalemlerin uçları keçe yapısında olduğu için kapaklarının uzun süre açık bırakılmaması durumunda uzun süreli kullanım için uygundur.

Fosforlu Kalemler Nerelerde Kullanılır?

Fosforlu kalemler eğitim ve ofis hayatında oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bir yazıda önemli olan bölümleri vurgulamak, önemli bir raporda başlıkları belirtmek, sınav öncesi hazırlıklarda okunan yerlerdeki önemli yerleri ön plana çıkarmak gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Bu ışıltılı kalemleri sadece iş veya okul hayatında değil eğlence hayatında da kullanmanız mümkün. Örneğin fosforlu kalemleri doğum günü partisi için hazırlanacak pankartlarda, reklam broşürlerinin renklendirilmesinde vb. amaçlarda kullanabilirsiniz. Birçok kitap okumayı seven kişi okuduğu yerlerdeki beğendiği cümlelerin altını çizer. Dilerseniz bu rengarenk, ışıltılı fosforlu kalemlerle de okuduğunuz bir kitaptaki beğendiğiniz cümlelerin üzerlerini çizerek daha sonra tekrar göz atabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Fosforlu kalemler kullanmanın ilk avantajı öğrenim ve hatırlama kolaylığı sağlaması. Öğrenilen veya hatırlanmak istenen her bilgi zihnimizde belli bir sıraya konuluyor. Daha önce hatırlamak veya unutmak istemediğimiz bilgileri renkli fosforlu kalemlerle ön plana çıkararak öğrenilen bilgilerin kolay kolay unutulmaması sağlanabilir. Farklı renklerdeki fosforlu kalemlerle metinlerde yapacağınız özel vurgular daha sonra o bilgiyi öğrenmeniz ve hatırlamanız konusunda size yardımcı olacaktır. Günlük hayatımızda bir şey okurken birçok etken dikkatimizi dağıtabiliyor ve odaklanmamızı zorlaştırıyor. Fosforlu kalemler burada da yardımcı olmak için devreye giriyor. Dikkatinizi vermek istediğiniz yerlerin üzerinden fosforlu kalemle geçmek odaklanmanız için size yardımcı olacaktır. Ayrıca bu parlak kalemleri okuduğunuz bölümdeki hata ve yanlışlıkları gösterirken de kullanmanız mümkün. Ders esnasında motivasyonumuz bazen düşebilir bu durumda da renkli fosforlu kalemler kullanmak motivasyonunuzu artıracak etkenler arasında yer alıyor.

Fosforlu Kalem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok ürün satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar olduğu gibi fosforlu kalem satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Fosforlu kaleminizi seçerken nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra uç yapısına dikkat etmelisiniz. Örneğin büyük yazılar üzerinde işaretleme yapacaksanız kalın uçlu, yazı yazmak için kullanacaksanız ince uçlu fosforlu kalem tercih etmeniz daha kullanışlı olacaktır. Hangi uç yapısında kalem tercih etmek istediğinize karar verdikten sonra fosforlu kalemlerinizin gövde yapısına da karar vermelisiniz. Sürekli yanınızda taşımak ve fazla yer kaplamamasını istiyorsanız daha küçük boyuttaki fosforlu kalemler tercih edebilirsiniz. Farklı veya aynı renkte fosforlu kalemler almak istiyorsanız tek tek temin edebileceğiniz gibi fosforlu kalem setleri de tercih edebilirsiniz. Kalitesi diğerlerine göre daha düşük ve daha az maliyetli olan kalemlertercih etmek ilk başta mantıklı olarak gözükse de kısa sürede tükeneceğinden ekonomik ve kullanışlı bir tercih olmayacaktır.