Woohoobox’ta ürün nasıl iade edilir?


Woohoobox’tan almış olduğunuz bir ürünü iade etmek isteyebilirsiniz. İade sürecinizi başlatmadan önce iade edilen ürünün kargo ücreti konusunda bilgi vermek isteriz. Ürünün kusurlu çıkması veya istisnai durumlar haricinde, iade edilen ürünler için kargo ücreti tarafınıza iade edilecek tutardan düşülmektedir. Hadi gelin iade adımlarını beraber inceleyelim:

Woohoobox üyesiyseniz iade/değişim talebi oluşturmanız gerekmektedir:

1. Sağ üst köşede yer alan Hesabım ikonuna tıklayarak Kullanıcı Panelim’e gidin.

2. Sol tarafta yer alan menüden İade & Değişim Yönetimi’ne tıklayın.

3. Yeni Talep Oluştur butonuna tıklayın.

4. Siparişler bölümünden ilgili siparişinizi seçin.

5. Talep ettiğiniz çözüm yolunu (iade veya değişim) seçin.

6. Sipariş Edilen Ürünler bölümünden siparişiniz içindeki hangi ürün veya ürünlerin iadesini/değişimini talep ettiğinizi, ürün miktarını ve iade nedenini seçin.

7. Ürünün görselini ekleyin.

8. İade/değişim talebinize dair açıklamanızı Ek Bilgi bölümüne girin.

9. Sipariş Durumu kısmında siparişinizin durumunu seçin.

10. Talep gönder butonuna tıkladığınızda iade/değişim talebinizi satıcıya iletmiş olacaksınız.

Woohoobox’ta hangi durumlarda iade kabul edilmez?

Kozmetik vb. hijyen ve son kullanma tarihi bakımından açıldığı zaman yeniden kullanılamayacak ürünler

Kişiye özel tasarlanmış (ör. isimlik) vb. ürünler

Hijyenik bakımdan sorun yaşanabilecek ürünler

Ürünümü iade ettim. Ücret iademi ne zaman alabilirim?

Ürün satıcıya ulaştıktan sonra ücret iadesi için onay verilmektedir. Ücret iadeniz ödeme yaptığınız karta yapılmaktadır.

İade işleminin banka sistemlerindeki karta yansıma sürelerinde farklılık olmakla birlikte, iade tutarı kredi kartlarında 5-7 iş günü, banka kartlarına ise 20-25 iş günü içerisinde yansımaktadır.

Woohoobox’tan ürünüm hasarlı geldi. Ne yapmalıyım?

Öncelikle buna çok üzüldüğümüzü belirtelim. Ürününüzün hasarlı gelmesi halinde:

Woohoobox üyesiyseniz, kargo görevlisiyle birlikte ürünün hasarlı geldiğine dair tutanak tutmanız gerekmektedir. Bu tutanak ve ürün görseliyle birlikte iade/değişim talebi oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Woohoobox üyesi değilseniz, kargo görevlisiyle birlikte ürünün hasarlı geldiğine dair tutanak tutmanız gerekmektedir. Bu tutanak, ürün görseli ve sipariş numaranız ile birlikte dilediğiniz kanaldan Woohoobox Destek Ekibi’ne ulaşarak iade/değişim talebinizi iletebilirsiniz.

Satıcı iade/değişim talebimi reddetti. Ne yapmalıyım?

Satıcılarımız siparişleriniz ile ilgili tüm süreçlerinizde sizlere yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapacaktır. Ancak olası bir anlaşmazlık veya satıcı ile yaşadığınız bir sorun olması halinde satıcının mağaza profilinde yer alan “Satıcıyı Bildir” butonunu kullanarak veya iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşarak durumu Woohoobox Destek Ekibine bildirebilirsiniz. Woohoobox, satıcı ile yaşadığınız sorunlarda arabuluculuk görevini üstlenir ve size en kısa sürede yardımcı olmaya çalışır.